Aktiiviset kasvattajat

Tältä listalta löydät tiedot yhdistyksemme jäsenkasvattajista (kasvattajat, jotka ovat yhdistyksemme jäseniä), joilla on ollut viimeisen kolmen vuoden aikana vähintään yksi pentue tai tiedossa oleva astutus (astutuksen tiedot pentuvälityksen "Astutetut" listalla), mikä täyttää yhdistyksen jalostusohjesäännön. Tälle listalle siirtyy takaisin, kun ilmoittaa astutuksensa/pentueensa pentuvälitykseen tai saamme tiedon syntyneestä pentueesta. Kaikki yhdistyksemme jäsenkasvattajat löydät Kaikki kasvattajat -listalta. 

AIDA'S STONE'S
Mirva Saarelma
Naaranpajuntie 22 A5, 03100 NUMMELA
mirva.saarelma@gmail.com
Puh: 0440-921890
ANN'S LIONS
Anne ja Mike Croom
Kolintie 9, 83700 POLVIJÄRVI
anne.croom@annslion.com
Puh: +358 (0)400 177496
http://www.annslion.com
AQUALEO'S
Jaana Oksa
Franssintie 51, 01940 PALOJOKI
oksa.jaana@gmail.com
BAKSUN-BERTAN
Pirjo Nenonen
Raitatie 33, PIRKKALA
pirjo.nenonen@gmail.com
Puh: 040-8470 242
BARON CASTLE
Taru Hart
Leppätie 2, 05200 RAJAMÄKI
taru.hart@gmail.com
Puh: +358 (0)50 3682367
BESAROON
Marika Rasehorn- Rask ja Pentti Rask besaroon_1@live.fi
Puh: +358 (0)45 230 3886
http://besaroon.blogspot.com/
CARDAMINE'S
Mia Sulander
Saarikatu 8, 11100 RIIHIMÄKI
mia.sulander@gmail.com
Puh: 045-8036 070
ELLION
Eveliina Kokki
Kirjavalatie 666, 58550 PUNKAHARJU
EVE@eveliinakokki.fi
Puh: +358 (0)50 548 6880
FOREST SKIPPER'S
Tina Keinonen
Mustapurontie 5 A, 02820 ESPOO
t.keinonen1@gmail.com
Puh: +358 (0) 50 360 4675
HURVELON
Annika ja Tuomo Jääskeläinen
Kuoppatie 5, 92160 SALOINEN
kennel.hurvelon@gmail.com
Puh: +358 (0)44 595 0111
IRTOKARVAN
Arja Liiri ja Juulia Nemlander
Immolantie 207 (Arja) / Saarelantie 46 (Juulia), 03400 VIHTI (ARJA) / JANAKKALA (JUULIA)
Arja@liiri.fi (Arja) / Juulia_n@hotmail.fi (Juulia)
Puh: 0400 471624 (Arja) / 040 536 1612 (Juulia)
KAARNIKAN
Eini & Olavi Alahelisten
Teiningintie 40, 98310 KEMIJÄRVI
eini.alahelisten@gmail.com
Puh: +358 (0)40 840 0951
KARHUAHON
Jonna & Jani Haapalainen
Leppärinteentie 12, 82960 LEHTOVAARA
jonna.haapalainen@karhuaho.fi
Puh: +358 (0)40 720 7171
https://karhuaho.fi/
KARVAKERÄN
Raija Mustonen
Piiloniementie 10, 83480 AHONKYLÄ
raija.mustonen61@gmail.com
Puh: +358 (0)50 384 8808
KINGLORDS
Seppo Aro
Ristimäenkatu 21, 33310 TAMPERE
lainemarita@hotmail.com
Puh: +358 (0)400 431 957 / Seppo, +358 (0)400 731 013
KULTALOIMUN
Susan Saarelainen
Pisantie 1163, 97140 MUUROLA
susan.saarelainen@metsahirvas.fi
Puh: +358 (0)40 769 8062
LEIJONALAUMAN
Tiina Laine
Joensuunväylä 757, 82110 HEINÄVAARA
leijonalauman@gmail.com
Puh: +358 (0)50 438 5676
facebook: Kennel Leijonalauman
LEMPEÄTASSUN KENNEL
Katja Kaaro
Laitakatu 47, 48600 KOTKA
katja.kaaro@gmail.com
Puh: +358 (0) 44 272 57 17
LEMPILEIJONAN
Anni Lahti
Pahnantie 65, 07190 HALKIA
anni@lempileijonan.fi
Puh: +358 (0)50 342 0460
http://www.lempileijonan.fi
LEOBOND
Leena Valkonen
Bondarbyntie 175, 02420 JORVAS
leena.m.valkonen@gmail.com
Puh: +358(0)400314267
LEONKALLION
Anne Kunranta
Leonraitti 15, 71570 SYVÄNNIEMI
leonkallion@gmail.com
Puh: +358(0)50533 4485
LEUVAN LEON
Päivi Ojala
Konttikankaantie 45, 91200 YLI-II
leuvanleon@gmail.com
Puh: +358(0)440988460
LIONBERG
Mirja Moilanen
Savikummuntie 8, 59310 SÄRKISALMI
momirja@gmail.com
Puh: +358 (0)40 177 2214
LUNATTAREN
Taru Valtonen
Sillanpääntie 6, 23800 LAITILA
lunattaren@gmail.com
Puh: +358 (0)45 631 9856
MAXIGOR
Monna Snellman
Hartikanmäentie 36, 49200 HEINLAHTI
snellmanmonika@gmail.com
Puh: +358 (0)40 538 4359
MINXMIND
Hanna Hakulinen
Tavastilantie 99, 48810 KOTKA
minxmind@gmail.com
Puh: 050 538 5727
MUSAFAARA
Sinikka Nurminen
Riihijärventie 463, 42300 JÄMSÄNKOSKI
sinikka.m.nurminen@gmail.com
Puh: +358 (0)40 721 1514
NALLERINTEEN
Asta Ryynänen
Mulonsalontie 406, 82220 NIITTYLAHTI
nallerinteen@gmail.com
Puh: +358 (0)50 348 1883
https://www.facebook.com/nallerinteen
NORTHLION’S
Virpi & Petri Kangosjärvi
Palkisentie 7, 95700 PELLO
virpikangosjarvi@gmail.com / petrikangosjarvi@hotmail.com
Puh: +358 (0)50 407 2381 /Virpi +358 (0)50 407 2382 /Petri
PARSAKLAANIN
Marja-Liisa Kuvaja & Pekka Kuvaja
Sysimäentie 13, 21310 VAHTO
parsaklaaninkennel@gmail.com
Puh: +358 (0)50 361 1497
TOO
Merja Tähti
Vehmalaistentie 305, 23100 MYNÄMÄKI
kenneltoo@gmail.com
Puh: +358 (0)40 552 0511
http://kenneltoo.blogspot.fi
TRININ
Anna - Maria (Mari) Virtaniemi
Aittapolku 8, 63100 KUORTANE
mari.virtaniemi@live.com
Puh: +358 (0)50 572 5361
VAIKONNIEMEN
Pirjo Tuononen
Vaikonniementie 503, 83900 JUUKA
pirtu61@gmail.com
Puh: +358 (0)40 574 6744
VALTAVAN
Sami Pasola
Koppelintie 41, 47200 ELIMÄKI
Sami.pasola@gmail.com
Puh: +358(0)40 3262997
WONDERFUL GIANTS
Kati Karvonen
Huhtojantie 26, 16670 LAPPILA
kennel.wonderfulgiants@gmail.com
Puh: +358 (0)50 341 6751
ZINDA'S
Elina Laakkonen
Kärpänkyläntie 136 A, 93800 KUUSAMO
kennelzindas@gmail.com
Puh: +358 40 912 4417
https://www.facebook.com/kennelzindas/